Kuşadası Fayans Seramik Döşeme Ustası :

Fayans Seramik Döşeme Uygulamalarımız…

1. Adım: Yüzeyi Hazırlayın
En iyi sonuçlar için yüzeylerinizin temiz, pürüzsüz ve kuru olduğundan emin olun. Hasar görmüş veya pürüzlü olmayan alanları onarmak, düzeltmek ve düzleştirmek için zaman ayırın. Yüzeyin yapısal olarak sağlam ve alanın balmumu, sabun pisliği ve yağdan arındırılmış olduğundan emin olmak için bir kez daha kontrol edin.

Karo uygulamasını etkileyebilecek her türlü pervaz, döşeme veya aleti çıkarın ve altına kurulduğunda döşemenin açıklığa sahip olduğundan emin olmak için kapı karterlerini kontrol edin. Bu olası komplikasyonları önceden belirlemek kurulumunuzun sorunsuz çalışmasına yardımcı olacaktır.

2. Adım: Yerleşiminize Başlayın
Etkili bir düzen için, odanın duvarlarının her birinin merkez noktasını işaretleyerek başlayın. Daha sonra, odanın merkezini belirlemek için tezhip duvarlarını zıt duvarların orta noktaları arasına sabitler. Kesişimin mükemmel kareler oluşturmasını sağlamak için gerekli ayarlamaları yapın.

Merkez noktasından başlayarak, eşit, düzgün mafsallara geçerken fayans izleyicilerini kullanarak her iki yönde de orta çizgiler boyunca bir dizi gevşek döşeme koyun. Duvarlara girdikten sonra, fayansları uygun bir şekilde oturması için kesmeniz gerekecek. Gerekli kesimler bir karonun yarısından daha kükse, duvara daha yakın olacak şekilde yarım kiremit boyutunda yeni bir çizgi yakalayarak orta çizgiyi ayarlayabilirsiniz. Kesin bir tasarım için, gerekirse, kesişen merkez çizgisinde bu adımı tekrarlayın.

Geniş bir odayı daha yönetilebilir yapmak için, merkez çizgilerine paralel ek çizgiler çakarak her bir bölümü daha küçük 2 ‘x 3’ ızgaralara bölün.

Adım 3: Yapıştırıcıyı Uygula
Genel bir kural olarak, 30 dakika içinde kullanılacak yapışkanın yeterince karıştırılmasına dikkat edin. Yapışkan pakette tavsiye edilen mala tipinin düz tarafını kullanarak, kılavuzları örterek bir ızgara alanının yüzeyine 1/4 “kat uygulayın.

Bunu yaptıktan sonra, malayı 45 derecelik bir açı ile tutun ve yapışkanlı duran sırtlara tarak yapmak için çentikli kenarı kullanın. Aşırı yapıştırıcıyı çıkardığınızda, döşemeniz için düzgün, sırtlı bir ayar yatağı bırakırsınız. Başka bir kural olarak, 15 dakika içinde ayarlanacak kadar yapışkan alanınızı genişletin.

Senaryoyu saklayın ve mükemmel bir yapıştırıcı uygulaması ile döşeme tesisatınızı kolaylaştırın.

Adım 4: Fayansı Gereken Şekilde Kesme
Kiremit yüzeyinde kalemle veya keçe uçlu kalemle dikkatle ölçülen kesikleri işaretleyerek başlayın. Keskin veya düz diyagonal kesikler elde etmek için bir kiremit kesici kullanabilirsiniz. En iyi sonuçları elde etmek için küçük parçaları kırparak bir kepçe ile ustalıklı eğri kesimler yapın.

Herhangi bir tam uzunluktaki kıvrımlı kesikler için, bir çubuk testeresi, görevi yerine getirmek için en uygun şekilde uygundur. Kesikleriniz yapıldıktan sonra, döşemeye yumuşak bir görünüm kazandırmak için karburundum taşıyla keskin kenarları düzeltin.

Adım 5: Fayansınızı Ayarlayın
Artık yüzeyi hazırladınız, düzeni oluşturdunuz, yapışkanı uyguladınız ve döşemeyi kestiniz, fayansınızın gerçek montajı için tamamen hazırlandınız.

Odanın ortasına birer kerede birer kiremit yerleştirerek başlayın ve bir sonraki kata geçmeden önce her bir ızgarayı bitirin. Her ızgarada, köşedeki ilk döşemeyi başlatmaya ve dışa doğru çalışmaya yardımcı olacaktır.

Hafif bir büküm hareketi kullanarak fayansları birer birer yerleştirin ve yerine oturtmaktan kaçının. Her kiremit yerleştirildiğinde boşlukları yerleştirdiğinizden emin olun veya kiremitler arasında eşit ek yer bırakın. Karo ve duvar arasında 1/4 inçlik bir boşluk bırakarak, son olarak her bir ızgaraya çevre karoları kaydedin.

Bir şebeke tamamen kurulduktan sonra, sağlam bir bağ ve seviye düzlemi sağlamak için tüm kiremitlerde kauçuk bir çene veya çekiç ve ahşap blok ile dokunun. Pürüzlü bir görünümü önlemek için macun bıçağıyla ve nemli bir süngerle döşemeden fazla olan yapıştırıcıyı derzlerden çıkarın.

Son olarak, zor işlerinizi yürümeden önce ayarlamanız için en az 24 saat bekleyin. Ve elbette, yeni katınıza koyduğunuz zamana ve bakıma hayran olmak için en az 20 dakika süre verin!

Adım 6: Derz Dolgu 
Şimdi Mohawk Seramik Karo yerinde ve ayarlamak için 24 saat geçti, son Adım “derz dolgu” ya da eklemleri doldurmak ve bir kitle halinde zemin konsolide etmektir.

Derz dolgusu paketi üzerindeki tüm talimatları ve önlemleri dikkatli bir şekilde okuduktan ve takip ettikten sonra, yalnızca 30 dakikalık bir süre içinde kullanmak için yeterince hazırlayın. Fayans ara parçalarını çıkardığınızda ve fayans yüzeyinde harç döktüğünüzde, onu derzlerin içine doğru zorlamak için bir lastik harç şamandıra veya sileceği kullanın.

Şamandırayı 45 derecelik açıyla eğin ve şamandıranın kenarıyla derhal aşırı miktardaki harç sürükleyin. Şimdi şamandırayı 90 derecelik açıyla eğin ve karoları çapraz olarak kazın.

Harç miktarını yaklaşık 15-20 dakika hafifçe ayarladıktan sonra, yüzeydeki kalıntıları temizlemek için nemli bir sünger kullanın ve harç derzlerini düzeltin.

Süngerinizi sık sık durulaştığınızdan ve su gerektiğinde değiştirdiğinizden emin olun.

Çamaşığı kurutulduğunda ve fayans yüzeyinde pus oluştuğunda yumuşak bir bezle parlatın ve gerekirse süngerle tekrar durulayın ve gerekirse suyu temizleyin. Ağzı sıkışmış zemini ağır kullanımdan 72 saat önce ve sızdırmazlık maddelerini veya parlatıcıları uygulamadan en az üç hafta önce verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir