Kuşadası Boya Usta Hizmetleri : Profesyonel

Kuşadası Boya Usta Hizmetleri işinin uzman ustaları ile evinizi veya işyerinizi , binayı bir sonraki seviyeye çıkaran bir bitiş malzemesidir. Aşağıda, teknik spesifikasyonlara dayalı olarak kullanılan çeşitli boyaların listesi verilmektedir. Bu boyalar kılavuzu, ev, konut, ofis binaları, ticari ve diğer endüstriyel bina inşaat projeleri için doğru boyaları kullanmanıza yardımcı olur. Bir çeşit duvar boyası, çeşitli boyalar ve inşaatta kullanımlarını inceleyelim.

Kuşadası Boya Usta Hizmetleri :
İç Mekan Duvarları ve Dış Yüzey İçin 20 Farklı Boya Türü

1. Beyazlatma
Beyazlatma, tuğla duvarların, beton duvarların, diğer duvar yüzeylerinin, tahta yapımlarının vb. Beyazlaştırılmasında kullanılan, sönmüş kireç veya toz tebeşir, ebat ve su karışımından yapılmış düşük maliyetli bir boya.

2. Yağlıboya Boyaları
Asbestli yağ, Tung yağı, haşhaş yağı, fındık yağı gibi yaygın olarak farklı yağlar bulunur. Bu yağlı boya, temel araç bileşeni olarak bir kurutma yağı veya yağ verniğinde asılı pigment parçacıklarından oluşan yavaş kuruyan boyalardır.

3. Emülsiyon Boya
Emülsiyonlar, iyi karıştırılmayan iki sıvının bir karışımı olarak tanımlanır. İki sıvı, farklı emülsiyon türleri oluşturabilir.

4. Emaye Boyalar
Emaye boya, yağ esaslı ve oldukça parlak kaplamadır. Beyaz kurşun, çinko beyaz, reçineli madde ve petrol ruhundan oluşur. Daha dayanıksız ve yüzey için sert ve güçlü bir yüzey var. Mükemmel kapsama alanı ve renk tutma özelliği sağlar.

5. Bitümlü
Bitümlü boya asfalt bitüm veya mineral kömür veya nafta içinde çözülmüş kömür katranından imal edilmiştir. Siyah renktir, istenen renk için uygun renk pigmentleri eklenebilir. Bitümlü boyalar alkalilere dirençlidir, bu nedenle sualtı yapısında, hava koşullarına karşı koruma sağlayan çelik işlerinde, su yalıtımında, odun, beton ve içilebilir su depoları için kullanılır. Ayrıca her türlü dış metal işleri ve yangın merdiveni, merdiven vs gibi demir işleri için de kullanılır.

6. Distemper Boya
Distemper iç ve dış duvarlar için kullanılan su bazlı boyalardır. Distemper’in başlıca bileşenleri tebeşir, kireç, su ve gerekirse bazı renklendirici pigmentlerdir. Bu Boya toz ve macun halindedir. Diğer boyalardan daha ucuzdur. Distemper boyaları bir tür daha iyi beyaz yıkama olarak sınıflandırılabilir.

7. Işıklı
Parlak boya, karanlıkta parlıyor, çünkü bir enerji kaynağına maruz bırakıldıktan sonra belirli bir süre ışık yayan bir madde içeriyor.

8. Epoksi Boya
Epoksi boya malzeme esas olarak bir zemin kaplaması olarak kullanılır. Uygulama esnasında sert ve parlak bir yüzey oluşturur. Dolayısıyla bu boyalar, ticari bina, sanayi zeminleri, özellikle ilaç endüstrisi, operasyon tiyatroları ve garajları, mukavemeti ve hasara karşı dayanıklılığı nedeniyle kullanılmaktadır.

9. Çimento Esaslı Boya
Çimento esaslı boyalar, çimentonun temel oluşturduğu su bazlı boyadır. Çimento boyaları yağ veya diğer organik maddeler gerektirmez. Dış cephe yüzeyleri ve iç cephe duvarları üzerine uygulanabilir. Dış cephe yüzeyinin boyanmasında esas olarak su girişini ve kir toplamanın azaltılmasını önlemek için kullanılır.

10. Lateks
Bağlayıcının temel bileşeni olarak emülsiyon polimerizasyonu ile üretilen pigmente ve sentetik reçine bazlı bir boya. Lateks, kauçuk gibi ağaçlardan sızan beyaz sütlü bir sıvıdır. Duvarlara ve döşeme, beton, ahşap vb. Üzerine uygulanabilir.

Kurşun Boya
Beyaz kurşun suda çözünmez, boyayı dayanıklı, yıkanabilir bir yüzeyle son derece suya dayanıklı hale getirir. Bu terim boya, macun, durma, dolgu veya boyada kullanılan diğer maddeler için geçerlidir.

12. Metalik Boya
Metalik boyalar, alüminyum, bakır, bronz, paslanmaz çelik veya metalik görünümlü bir film veren diğer metallerden oluşur. Bu genellikle metalik yüzeylerin boyanmasında kullanılır.

13. Kauçuk Boya
Lastik boya, bağlayıcı veya uçucu olmayan araç olarak klorlanmış kauçuğu olan bir emülsiyon boyadır. Suya ve diğer zorlu koşullara dayanıklıdırlar. Kauçuk Boyalar, tekneler, yüzme havuzları vb. Gibi zamanla aşınmayan uzun soluklu bir alternatifle kullanılır. Kauçuk boyası da lateks boyanın bir türüdür.

14. Alüminyum Boya
Alüminyum boya, metaller, ahşaplar ve taş gibi çeşitli malzemelerden boya kullanıyor. Boya filminde çakışan ve güneşin radyasyonunu iyi yansıtan ve sıcaklığı sıcak hava veya sıcak su borularında koruyan ince yağlar halinde yağlı vernik ve alüminyum pigment karışımı ile yapılan bir kaplama malzemesidir veya tankları.

15. Dokulu Boya
Dokulu Boya genellikle duvar kağıdına alternatif olarak kullanılır ve pürüzlü ve kusurlu duvar yüzeylerini gizlemek için mükemmel bir çözümdür. Alçı, kum gibi kaba tanelerden oluşur; metal, kurdele, dantel, deri vb. gibi malzemelerin bir duvar üzerinde kaba desen efekti oluşturmak için kullanılan su inceltilmiş cilt ile. Dokulu boya duvarda farklı tarz stilleri oluşturulabileceği için resimdeki en popüler trendlerden biri haline gelir.

16. Silikon Boya
Silikon boya, alkid reçinelerinin silikon ilave edilerek modifiye edildiği özel bir kaplama türüdür. Şiddetli sıcaklık değişiklikleri nedeniyle mükemmel dayanıklılık, tokluk, çatlamaya karşı iyi direnç ve aşınma direncine sahiptir. Çoğunlukla çelik ve beton, dış dekoratif, deniz boyaları, pirinç ve alüminyum kaplamalar için bakım boyalarında kullanılır ve ısıya dirençli olması nedeniyle bacalarda, fırınlarda vb. Kullanılır. Taş ve benzeri duvar yüzeylerinde su itmektedir. tuğla.

Çinko Zengin Boya
Çinko bakımından zengin boya, uygun oranda çinko tozu veya çinko tozu ile organik veya inorganik bağlayıcılarla yapılır. Sert çevreye karşı sürekli bir korozyon riski önlemek için çoğunlukla çelik veya diğer metalik yüzeylerin üzerindeki kat üzerine uygulanır.

18. Pas önleyici boya
Pas önleyici boya, çinko kromat, kurşun kromat veya kırmızı kurşun gibi korozyona dayanıklı pigmentlerin bir bileşimidir. Bu tip boya çoğunlukla demir veya çelik ürünler üzerine uygulanır. Metal bileşenleri nem, tuz spreyi, oksidasyon veya çeşitli çevresel ve endüstriyel kimyasala maruz kalma nedeniyle bozunmaya karşı korur.

19. Fungisit Boyaları
Mantar ilacı, kuru filmle uygulanan mantarların büyümesini engelliyor. Mantar ilacı özellikleri normal olarak özel katkılar eklenerek verilir; Bununla birlikte boyalarda yaygın olarak kullanılan çinko oksit gibi bazı pigmentler boyanın mantar öldürücü özelliklerine katkıda bulunur.

20. Yoğuşmayı Önleyici Boya:
Yoğuşma önleyici boyalar, aralıklı olarak kuru ve nemli koşullar altında nem yoğunlaşması oluşumunu azaltmak üzere tasarlanmıştır. Bu tür bir malzeme normalde mat dokulu bir finiş içerir ve sıklıkla mantar veya bir dolgu olarak diğer ısı yalıtım malzemeleri içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir