Büyüyen bir ailen var mı? Aile üyeleri eve geri mi dönüyor? Yeni satın aldığınız mobilya için daha fazla alana ihtiyacınız var mı? Bu nedenlerden dolayı yeni bir ev satın alıp satın alamazsınız. Neyse ki, küçük ev sahipleri şanslı! Bu ev yenileme işlemleriyle ailenizin ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla alan yaratmanın birçok yolu vardır.

  • Eski evlerin çoğu yanlış inşa edildi. İçinde çok fazla yer var ama o kadar az yer var ki. Daha fazla yer açmanın bir yolu, bir duvarı veya ikiyi yıkmaktır. Örneğin, oturma odası çok küçükse ve yanındaki yemek odası gereksiz büyükse, onları ayıran duvarları çıkararak ikiye katlayın.
  • Bir evin içi genişleme için kullanılabilecek tek alan değildir. Geniş bahçeli birçok ev var. Eğer bir aile uzanmış bir alanda kısasa, o zaman bir yarda ihtiyacınız olan şeydir. Tüm ihtiyaç duyduğu bazı döşeme ve mükemmel bir açık oturma odası oluşturmak için bazı uzanır. Yanlara bir kapı eklemek, iki alanı da birbirine bağlamak için kullanılabilir.
  • Depolama alanları, yaşam alanlarının yarısını ev sakinlerinden uzak tutar. Bir ev küçük ise, o zaman daha iyi bir yaklaşım mobilya almak yerine depolama alanları oluşturmak olacaktır. Merdivenlerin altındaki duvar rafları ve dolaplar sadece daha az yer kaplamakla kalmaz, aynı zamanda evinize estetik bir görünüm kazandırır ve basit bir ev tadilat düşüncesidir.
  • Odayı daha geniş ve ferah görünmesini sağlamak için tavan pencereleri kurarak sıkışık bir odayı aydınlatın. Özel ev yenileme hizmetleri ile evin herhangi bir odasına tavan pencerelerini monte etmek daha kolaydır.
  • Bu hile hakkında hepimizin bildiği ama hiç denedik mi? Aynada kaplı bir duvarlı oda, boyutunun iki katına çıkmasını sağlar. Yani çocuklarınız tıkalı bir oda almaktan şikayet ediyorlarsa, bu numarayı deneyin ve onlara aşık olun.
  • Tüm duvarı kaplayan büyük pencereler, bu açıklık hissine erişmenize yardımcı olabilir. Bu cam kaplı duvarlar, sadece odalar daha büyük görünmekle kalmaz, aynı zamanda dış mekanda yaşadığınız gibi hissetmenizi sağlar. Tüm aydınlık ve açık alan evinizin görünümü için harikalar yaratabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir